Довгий час пластичні операції були єдиним способом омолодження. Але даний метод має безліч протипоказань, а також пов'язаний з певними ризиками для здоров'я, тому вирішити проблеми за допомогою хірургічного втручання вирішуються далеко не всі.На щастя, сучасна естетична медицина пропонує безліч омолоджуючих процедур, які є менш небезпечними. Одна з гідних альтернатив пластичної хірургії - лазерна підтяжка обличчя.
Що це таке?
Лазерний ліфтинг - це сучасний безопераційний спосіб боротьби з віковими змінами шкіри. Дана методика спрямована на поліпшення якості шкірного покриву. Вона стимулює регенеративні процеси (оновлення клітин), покращує циркуляцію крові в місцях впливу лазера, що сприяє згладжування зморшок.
У ході процедури активно виробляється природний колаген, що забезпечує еластичність тканин. Це особливо важливо для ділянок з ніжною шкірою, на яких неприпустимо застосування різних методів омолодження.
Відмінність лазерного ліфтингу від інших методів пластики і підтяжки обличчя полягає в тому, що дана процедура не має на увазі хірургічного втручання. Операція проводиться за допомогою спеціального обладнання для лазерної терапії. Світловий промінь проникає під шкіру і впливає на ослаблені і омертвілі клітини.
Підтяжку особи лазером можна робити жінкам і чоловікам у віці від 18 до 70 років. Найчастіше необхідність проведення цієї процедури виникає після 30 років, коли з'являються перші ознаки старіння шкіри.
Зазвичай косметологи призначають лазерний ліфтинг курсами, так як одного сеансу недостатньо. Досягнення максимального ефекту можливо через 3 місяці після останньої проведеної процедури. При правильному догляді за шкірою ефект омолодження може тривати близько трьох років.
Показання до проведення процедури
Лазерний ліфтинг допоможе у вирішенні багатьох проблем. Процедура показана пацієнтам, які мають такі проблеми:
- обвисла шкіра повік;
- мімічні та вікові зморшки;
- темні круги і мішки під очима;
- яскраво виражена носогубних складка;
- рубці від прищів;
- дрібні шрами;
- розширені пори;
- нездоровий колір обличчя;
- наявність пігментних плям;
- судинні сітки;
- обвислий друге підборіддя;
- зморшки на шиї.
Протипоказання
Лазерний ліфтинг протипоказаний при наявності наступних чинників:
- гострі запальні та інфекційні захворювання;
- будь-які онкологічні захворювання;
- хронічні захворювання;
- різні захворювання крові;
- вагітність і період лактації;
- ВІЛ-інфекції;
- цукровий діабет;
- психічні розлади;
- захворювання, пов'язані зі щитовидкою;
- епілепсія;
- гепатит;
- шкірні захворювання будь-якого характеру;
- погана згортання крові.
Види шліфування шкіри
В даний час в косметологічної практиці лазерний ліфтинг здійснюється за допомогою двох технологій: абляціонним і неабляціонной. Вони відрізняються тим, що для кожної використовується різний тип лазера.
абляціонним
абляціонним - це найпоширеніша технологія лазерного ліфтингу.Вплив світлового променя направлено на зовнішній шар епідермісу, який постійно контактує з навколишнім середовищем.
Під дією лазера відбувається поступове випарювання відмерлих шарів шкіри. Абляціонная підтяжка є травматичною, але зате гарантує результат.
Неабляціонная
Дана методика полягає в тому, що лазерний промінь проникає глибоко під шкіру, стимулюючи синтез колагену і еластину. Верхній шар шкірного покриву залишається цілим. Цей метод лазерного ліфтингу сприяє поліпшенню тонусу тканин, в результаті чого відбувається підтяжка обличчя.
На відміну від абляціонним підтяжки, яку ще називають «опікової», неабляціонная методика вважається більш делікатної. Безабляціонний спосіб ліфтингу дозволяється використовувати для впливу на чутливі ділянки шкіри - повіки і область навколо очей.
Дана технологія не користується великою популярністю, так як багато лікарів-косметологи сумніваються в її ефективності.
Підготовка до процедури
Перед процедурою лазерного ліфтингу необхідно обов'язково відвідати косметолога, який оцінить загальний стан шкіри і зробить висновок про доцільність проведення операції.Для зниження ризиків виникнення побічних ефектів потрібно здати такі аналізи:
- загальний аналіз крові та сечі;
- рентген грудної клітки;
- тест на сифіліс;
- тест на ВІЛ;
- кардіограма серця.
Лікар також повинен знати про всі захворюваннях, які були перенесені пацієнтом.
Приблизно за два тижні перед сеансом потрібно дотримуватися простих правил:
- відмовитися від відвідування лазні, сауни і солярію, а також не засмагати на сонці;
- не вживати алкогольні напої;
- курсом пропити противірусні препарати (тільки за призначенням косметолога).
В день сеансу не бажано вживати кавові і енергетичні напої.
Як роблять фейсліфтінг?
Техніка виконання лазерного ліфтингу щодо проста:
- Пацієнт одягає на голову медичну шапочку або пов'язку, щоб прибрати волосся, і лягає на кушетку.
- Далі лікар готує шкіру: видаляє залишки макіяжу і сальний секрет.
- Потім на обличчя наноситься охолоджуючий гель. Для пацієнтів з дуже чутливою шкірою використовуються крему-анестетики.
- Процедура є болючою. З цієї причини вона нерідко проводиться під місцевим або загальним наркозом.
- Під час сеансу очі пацієнта повинні бути захищені, тому на них надягають темні окуляри. Після закінчення підготовчих заходів можна починати процес лазерної підтяжки.
- Лікар водить по обличчю пацієнта спеціальним приладом з насадкою (манипулой), звертаючи увагу на особливо проблемні зони і ретельно опрацьовуючи їх.
Залежно від методики процедури використовується різне обладнання. Воно відрізняється за технологією впливу і глибиною проникнення світлового променя.
Існує два типи лазерів: холодний і гарячий. Для підтяжки обличчя може використовуватися вуглекислотний, ербієвий або діодний лазер.
- Вогнегасник лазер найпотужніший. Допомагає позбутися від будь-яких зморшок і шрамів.
- Ербіевий ефективно бореться з першими ознаками старіння. Має м'яку дію на поверхневі шкірні покриви.
- За допомогою діодного лазера проводиться глибоке омолодження шкіри. Світловий промінь може проникати всередину на 5-50 мм.
абляціонним омолодження виконується вуглекислотним лазером. Під впливом високої температури мертві клітини поступово випаровуються, і в кінцевому підсумку залишається нова і молода шкіра.
Для неабляціонного способу підтяжки обличчя застосовуються ербієвий і діодний лазери.Дія світлового променя направлено на внутрішні шкірні шари. У сполучних тканинах запускаються процеси вироблення колагену, що сприяють підтягування і омолодження шкірного покриву.
Після закінчення процедури косметолог обробляє особа пацієнта антисептиком, потім завдає заспокійливий крем або маску.
Фото до і після
Далі на фото ви зможете побачити результат до і після процедури.
Реабілітація
Тривалість періоду реабілітації залежить від технології процедури.Чим інтенсивніше був вплив, тим більше часу буде потрібно на повне відновлення шкірних покривів.
Під час реабілітації часто виникають почервоніння шкіри, набряклість, а також присутня підвищена чутливість. Це допустимі наслідки лазерного ліфтингу, які не повинні викликати тривогу. Через кілька днів симптоми зникнуть самостійно.
Після лазерної підтяжки за шкірою необхідний дбайливий догляд. Пацієнт повинен строго дотримуватись рекомендацій лікаря і дотримуватися наступних правил:
- не відвідувати басейн, сауну, лазню та пляж на протязі двох-трьох місяців;
- обов'язково користуватися сонцезахисними засобами при виході на вулицю;
- не використовувати декоративну косметику до повного відновлення шкіри;
- намагатися якомога менше торкатися руками до обличчя;
- виключити масаж обличчя;
- відмовитися від шкідливих звичок;
- дотримуватися режиму здорового харчування;
- пити багато рідини.
При правильному догляді і дотриманні приписів косметолога результати підтяжки можна помітити вже через сім днів. Шкіра стане більш пружна і знайде здоровий вигляд, пропадуть зморшки і рубці. Овал обличчя прийме рівну форму і чіткі обриси. Зміни зазвичай не видно відразу після процедури.
Ускладнення
Лазерна підтяжка обличчя вважається безпечним методом омолодження. Під час процедури не відбувається безпосереднього контакту шкіри з обладнанням, тому ризики зараження різними захворюваннями зводяться до мінімуму. Ускладнення можуть виникнути в двох випадках: недостатній рівень професіоналізму косметолога і недотримання пацієнтом правил по догляду.
Найбільш небезпечними є такі побічні ефекти:
- герпес;
- підвищена пігментація шкіри;
- білі вугри;
- формування рубців (в разі зривання утворилися корочок).